Bea fejkblog.se
En osannolik berättelse

Mon, 04 Jul 11 13:15:30 +0000

bild

Thu, 30 Jun 11 14:01:45 +0000

bild

Wed, 29 Jun 11 19:46:11 +0000

Haka på den nya trenden Electro swing! :)

open.spotify.com/album/3v2JcDHp2pZBwQgTO7CBoY

bild

Tue, 21 Jun 11 11:04:08 +0000

Mycket intressant program:

svt.se/2.150635/vad_ar_en_manniska

bild

Wed, 01 Jun 11 15:41:30 +0000

Jag vill vara fri och opvåverkad! Jag vill gå min egen väg.

Jag vill...jag vill...jag vill...

bild

Wed, 25 May 11 16:47:54 +0000

Jesus kristus! Nu var det ett tag sen jag gjorde mig hörd här.

Snart är det sommar. Här är lite somrig musik:

spotify:track:1W60qX7RsTkShNMtD7LAET

bild

Mon, 09 May 11 14:39:29 +0000

Äckliga iglar de är på kvällspressen:

www.newsmill.se/artikel/2011/05/07/ingen-f-rtj-nar-den-behandling-expressen-utsatt-oss-f-r

Väldigt obehagligt med den moralpanik som råder i Sverige också.

bild

Thu, 05 May 11 07:19:45 +0000

bild

Wed, 04 May 11 14:44:27 +0000

www.dn.se/nyheter/sverige/larvsprutande-fluga-sprids-soderut 

"Den tjocka flugan trodde att Malin Hallgrens öga var näsborren på en älg och sprutade ögat fullt med larver."

Prova själv! Det är inte så lätt att se skillnad...
bild

Wed, 04 May 11 07:22:23 +0000

Jag ser också allt. Ända bort till Eslöv!

bild

Fri, 29 Apr 11 13:48:46 +0000

Då var det över. Ringarna är på. Beas Nymfparakiter är nu man och hustru.

Pressens intresse har varit förvånasvärt svalt trots att Bea skickade ut pressreleaser i god tid.

Ikväll ska det festas med både kaffegök och cocktail.

bild

Wed, 27 Apr 11 14:41:46 +0000

"Fem...fyra...tre...två...nej det var inget förresten..."

"Vadå?! Fortsätt räkna ner nu för fan!"

"Glöm det."

bild

Wed, 20 Apr 11 17:07:27 +0000

Herre min jävla gud!

www.svd.se/sport/kjoltvang-uppror-badmintonsverige_6105583.svd

Kan de inte lika gärna spela nakna då om det är den gubbsjuka publiken de vill locka?

bild

Mon, 18 Apr 11 18:03:15 +0000

"Panik på Tellusbaserad rymdstation!
Försöksledaren fick en psykos och svalde nyckeln"

Bea låter hälsa genom ett medium att hennes mormor, vars namn börjar på B eller D eller något liknande, har det bra och att vi inte ska oroa oss. Mediumet själv låter hälsa att han har en hemsida som man gärna får besöka. www.vågatro.nu - "allt" inom "alternativ" "vetenskap".

bild

Fri, 15 Apr 11 11:38:35 +0000

"Dont you know Im loco?"

Wiggah fo laif!

bild

Thu, 14 Apr 11 10:10:25 +0000

En helkväll med nya fräscha mjukisbyxor igår. Sannerligen en efterlängtad och uppskattad gåva.

bild

Wed, 13 Apr 11 16:54:10 +0000

Tack tack. Ett åt närmre den oundvikliga nedfrysningen...jag har börjat kika på alternativ. Det här verkar seriöst:

www.alcor.org/

Smart association där till Walk the line. Jag är frestad att ljuga att det var tanken men ack så var det ej. Bara rent flum.

bild

Tue, 12 Apr 11 07:34:55 +0000

"Hallå! Du där, det är min linje du går på."

Bea hade följt en linje hela dagen. Nu var det en idiot som påstod att det var hans.

bild

Fri, 08 Apr 11 09:05:23 +0000

Ell o ell!

Jag är totalt mållös...

Mars på Mars...? Svindlande tanke.

bild

Tue, 05 Apr 11 11:12:17 +0000

Det var länge sedan jag nämnde Bea här nu. Det är absolut inte av lättja från min sida. Sanningen är att jag inte hört något från henne på ett tag. Hon har blivit antagen som försöksperson i ett forskningsprojekt.

"Finns det liv på Mars?
Nu har du chansen att delta i ett spännande experiment.
Under två månader får du leva under Marsliknande förhållanden i vårt laboratorium, utklädd till Marsmänniska(Ta med egen dräkt).
Ta chansen idag. Imorgon är det garanterat försent."

bild

All rights reserved The United States of Emp (USE) 2013.